Nový apartmánový dom FATRAPARK

Nový apartmánový dom FATRAPARK

Pamiatky výlety

PAMIATKY:

 • RUŽOMBEROK

Je hospodárskym a kultúrnym centrom dolného Liptova s bohatou históriou. Jadro mesta bolo uchránené pred socialistickou výstavbou. Je pomerne dobre zachovalé a bolo vyhlásené za pamiatkovú rezerváciu. Zachovali sa tu remeselnícke a meštiacke domy z 18 storočia v pôvodnej uličnej štruktúre, ako i viacero svetských a najmä sakrálnych pamätihodností. Množstvo exponátov dokumentujúcich históriu mesta a regiónu môžete obdivovať v expozíciách Liptovského múzea. Ďalej ponúka rôzne výstavy napr. výtvarné alebo Výstavy zväzu slovenských fotografov. V Galérii Ľudovíta Fullu si môžete prezrieť maliarske dielo a užité umenie Ľudovíta Fullu, jedného zo zakladateľov moderného slovenského maliarstva.

V meste sa nachádzajú športové štadióny, zimný štadión, futbalový štadión, plaváreň, basketbalová hala, kino KULTÚRA

 

 

 • VLKOLÍNEC 3 km

 

 

 Neďaleko sa nachádza rázovitá obec Vlkolínec,  zapísaná do svetového zoznamu UNESCO.  Pamiatková rezervácia ľudovej architektúry  predstavuje zachovalý celok pôvodných ľudových  stavieb. V obci sa nachádza muzeálny objekt  Roľnícky dom s expozíciou pôvodného bývania.  Vlkolínec si svojich návštevníkov získa atmosférou  slovenského vidieka minulých storočí. V súčastnosti  tu žije asi 20 obyvateľov.

 

 

 

 • ČERNOVÁ 3 km

Súbor pamiatok Černovskej masakry z roku 1907, ktorú tvoria:

Rímsko - katolícky kostol Panny Márie Ružencovej - novogotika, pamätné miesto Černovskej masakry, pomník a cintorín Černová,rodný dom Andreja Hlinku.

Tieto pamätné miesta pripomínajú boj Slovákov proti maďarskému útlaku v Uhorsku.

 

 • HAVRÁNOK 19 km

Archeologická lokalita sa nachádza na vŕšku Úložisko pri vodnej nádrži Liptovská Mara. Našlo sa tu sídlisko z mladšej doby železnej. Stavby, obydlia, obetiská, pec a rôzne predmety boli čiastočne rekonštruované a tvoria archeologické múzeum v prírode. Ďalej sa tu nachádzajú rekonštrukcie keltských stavieb, rekonštruuje sa stredoveký kostol. prehliadka cca 30 min.

SKANZENY

 • MARTIN

Najväčšou prírodnou expozíciou na Slovensku je Múzeum slovenskej dediny v Martine. Nachádza sa v ňom takmer sto stavieb Slovenskej ľudovej architektúry. Celé prostredie je prispôsobené tak,aby mal návštevník pocit,že je na návšteve v minulosti. Predstavujú sa tu ľudoví umelci, folklórne súbory a remeselníci.

 

 • ZUBEREC BRESTOVÁ 45 km

V krásnom prostredí Brestovej sa vyníma prírodné Múzeum - Múzeum oravskej dediny. Nachádzajú sa tu drevenice,roľnícko-remeselnícke obydlia s hospodárskymi budovami a dvormi,humná,stajne,historický mlyn, píla.

 

 • PRIBYLINA 42 km

Múzeum liptovskej dediny v Pribiline je vysunutou expozíciou Liptovského múzea v Ružomberku. Vzniklo v súvislosti s výstavbou vodnej nádrže Liptovská Mara. Dokumentuje ľudovú architektúru Liptova, pravidelne sa tu konajú podujatia približujúce liptovské zvyky. Dominantou areálu je gotický kostol Panny Márie z Liptovskej Mary.

HRADY A ZÁMKY

 • LIKAVKA 6 km

Zrúcaniny hradu Likava sa vypínajú na vysokom vápencovom brale. Počiatky hradu siahajú až do 12 storočia. V ruinách hradu sa od roku 1980 uskutočňuje archeologický výskum a konzervačné práce. Na hrad vedie turistický chodník z Ružomberka.

 

 • LIPTOVSKÝ HRAD 13 km

Nazývaný aj hrad Liptov, Liptovský starý hrad, Veľký hrad liptovský, Sielnický hrad. Dal meno celému regiónu. Na ruiny Liptovského hradu sa dá dostať po značkovanom chodníku z obce Kalameny. Archeologická expozícia v prírode na hrade Liptov nad obcou Kaľameny je vysutou expozíciou Liptovského múzea v Ružomberku. Vstup do areálu hradu je voľný.

 

 • ORAVSKÝ ZÁMOK 22 km

Nad obcou Oravský Podzámok sa vypína Oravský Hrad, ktorý bol oddávna opevneným hradiskom. Niekoľkokrát ročne sa koná prehliadka Oravského hradu pri nočnom osvetlení oživená atrakciami,Hrad hostí aj Festival ochotníckych divadelných súborov.

 

 • HRAD LIPTOVSKÝ HRÁDOK 37 km

Zrúcanina gotického hradu s pripojeným renesančným zámkom stojí na malej vyvýšenine uprostred roviny, od ktorej ho pôvodne delila vodná priekopa. Nachádza sa severne od mesta pri privádzači na diaľnicu D-1. Pôvodne tu stál nížinný hrad s vodnou priekopou, ktorá sa zachovala v podobe jazierka. Hrad v roku 1803 vyhorel a obnovili už len kaštieľ. Horný hrad v roku 1930 čiastočne zabezpečili pred rozpadom. V súčastnosti sa hrad používa na rekreačné účely.

KOSTOLY

 • Približne 14 km od Liptovského Mikuláša v dedinke Svätý Kríž stojí drevený artikulárny evanielický kostol, ktorý patrý k najväčším dreveným stavbám strednej Európe s kapacitou neuveriteľných 6000 miest.
 • kostol svätého Ondreja, Liptovský Ondrej
 • kostol Všechsvätých, Ludrová
 • kostol sv. Jána Krstiteľa,Liptovský Ján
 • kostol sv. Martina, Martinček
 • kostol sv. Šimona a Jakuba, Archa Locus Sliače

 

Western City - Fun aréna Tatralandia


Western City -FUN ARENA Tatralandia je areál zábavy, odpočinku a relaxácie. Nachádza sa v centre turistickej oblasti Liptov, vedľa Liptovského Mikuláša a spoločne s Aquaparkom Tatralandia tvorí najväčší zábavno-relaxačný komplex na Slovensku.

Areál ponúka veľa možností využitia pre individuálnych turistov, organizované skupiny aj firmy.

V areáli Western City nájdete veľa možností pre aktívnu zábavu. V letnej sezóne si vyskúšate ryžovanie zlata, jazdu na koni, povozíte sa na vláčiku Union Pacific a ďalšie. V zime si v rámci večernej show skúsite obratnosť na elektrickom býkovi, tanečné schopnosti pri výučbe country tancov a odvahu pri nočných strašidelných jazdách vláčikom Union Pacific. V Mexico Hall sa v detskom kútiku s omaľovánkami a hračkami zabavia aj tí najmenší.

 

Zábavný park Western City  je rozdelený do štyroch častí:

 • Mexickej - môžeme tu nájsť mexickú reštauráciu Mexico Hall, suveníry , Bar u Hrobára
 • Kovbojskej - kde nájdete šerifa, Saloon Golden Nuget, Coral - krytá jazdiareň pre kone, vláčik Union pacifik, Občerstvenie Cowboy Station, či cukráreň Sweet Sue.
 • v Indiánskej časti uvidíte tipí s indiánmi, vyskúšate si lukostreľbu, zaujmú Vás suveníry Traper a občerstvenie Indian grill.
 • Amfiteáter- prírodný amfiteáter v ktorom si môžete vychutnať westernové divadlo 5 krát denne a koncerty hudobných hviezd.

Pri prehliadke mestečka sa stretnete aj s niekoľkými zvieratami. Väčšinu z nich tu môžete vidieť len v letnej sezóne - kone, psi, dravé vtáky, bizónka, capka s priateľkou a niekoľko malých prasiatok. V zime vás pobavia v programe, kde uvidíte kobylku Odyseu, psíkov Dreama a Kišu a miláčika publika lamu Sancho. Po celý rok mestečko stráži fenka nemeckého ovčiaka Brenda.

Novinka zimnej sezóny je Strašidelný vláčik. Návštevníci prežijú jazdu plnú napätia, strachu a fantastickej zábavy. Program Western City je vhodným spestrením večera po celodennej lyžovačke, či pobyte v Aquaparku Tatralandia.

Western pass- zvýhodnená jednodenná vstupenka do Western City a Aquaparku Tatralandia - spojte kúpanie s westernovou zábavou

Bobová dráha Pavčina  Lehota 32 km

Horská letná bobová dráha. Ide o prvú dráhu svojho druhu na Slovensku. Špeciálne zahraničné technológie umožňujú v Nízkych Tatrách vrcholný zážitok z jazdy. Horská letná bobová dráha sa nachádza 5 km od LM v Demanovskej Doline 

Je určená pre:

- deti od 2 - 7 rokov v doprovode staršej osoby / 15 rokov/,

- vyznávačov športovej jazdy a adrenalínu,

- kľudnú relaxačnú jazdu pre skôr narodených.

Je možné jazdiť samostatne alebo vo dvojici.

Dráha má dĺžku 1 km, výškové prevýšenie 120m, 16 zátačok, 6 terénnych skokov, 2 rampy

Nový apartmánový dom FATRAPARK