Nový apartmánový dom FATRAPARK

Nový apartmánový dom FATRAPARK

Atrakcie Hrabovská dolina a okolie

Pozývame Vas na podujatia  v Hrabovskej doline a blizkom okolí Fatraparku.

 

 


 

Vláčik KORÝTKO znovu žije! 


Kde: nástupná stanica - Železničná stanica Ružomberok

 

Kedy: Počas letných prázdnin vždy vo sviatok, sobotu a nedeľu, 

 

Cena: 1€ dospelý/jednosmerná jazda, 0,50€ deti, dôchodcovia ZŤP/jednosmerná cesta.

50% zľava s Liptov Region Card z ceny lístka pre dospelého t.j. 0,50€.

 

Využite jedinečnú možnosť previesť sa na historickom vláčiku cez mesto Ružomberok z Hlavnej stanice do stanice Zápalkáreň. Táto trať tu existuje už 110 rokov a pôvodne spájala mesto Ružomberok s Kúpeľami Korytnica. Dnes vás táto jedinečná trať priblíži na začiatok Cyklokorytničky – obľúbenej cyklotrasy popri riečke Revúca. Zo stanice Zápalkáreň môžete pokračovať pešo alebo na bicykli a navštíviť farmu Gejdák (1,4 km), Vlkolínec (3,8 km), Minizoo pod Sidorovom (5 km), Malinô Brdo (6,5 km), Jazierce, Podsuchá, Smrekovica, Liptovská Osada – Gothal, Korytnica.
Na vlaku je možné prepravovať bicykle.

 

 

Viac info tu. 


LIPTOVIEDKY

Liptov je horská krajina, v ktorej sa aj ty môžeš cítiť ako v rozprávke.

  • Spoznaj rozprávkové miesta
  • Zbieraj rozprávky
  • Splň úlohy
  • Získaj pečiatky a darčeky

 - Bešeňová

 

 - Hrabovská dolina

 

 - Čutkovská dolina

 

...a veľa dalších sa tešia na Vašu návštevu.

 

Pre viac info klik sem

 


 

Hrabovská priehrada 0 km

V lete je Hrabovská priehrada jednou z najnavštevovanejších miest v okolí Fatraparku. Možnosť bezplatného kúpania, potápania, člnkovania a rozličných vodných atrakcií priamo v areáli len pár metrov od ubytovania v prekrásnom prostredí Hrabovskej doliny láka návštevníkov aj zo širšieho okolia.


Prechádzky - behanie v Hrabove

Pohyb na čerstvom vzduchu Vás naplní pokojom a poskytne Vám príjemný oddych. Okolie v Hrabovskej doline priam núti človeka výjsť si na prechádzku alebo zabehať v teréne, aký Vám vyhovuje. S týmto finačne nenáročným športom spojíte príjemné s užitočným.

Turistika


Rybolov Hrabovo


 Menej náročný aktívny oddych ocenia rybári priamo v  Hrabovskej priehrade alebo v okolí: Liptovská mara, rieka   Váh   ponúkajú široké možnosti rybolovu.

 Je tu bohaté zastúpenie týchto rýb: kapor, lieň, štuka,  zubáč, ostriež, jalec hlavatý, boleň, podustva, pstruh  dúhový, pstruh jazerný, zriedkavo možno natrafiť aj na  sumca a úhora.

 

 


 

Lanový park Tarzánia Hrabovo


Svoju kondičku si môžete otestovať na lanách nového parku v prostredí lesa len pár metrov od Fatraparku. Lezenie vo výške 3 - 7 metrov nadchne každú vekovú skupinu. Príďte si splniť detský sen do lanového parku Tarzanka.

dospelá osoba: 8 EUR    dieťa: 3 EUR (30 minút)

Ku každej dospelej osobe dieťa GRATIS!!!

 

 


Bikepark Malino Brdo v Hrabovskej  doline

Hrabovská dolina a jej okolie ponúka dlhé kilometre značených i neznačených trás  vhodných prezačiatočníkov, ale aj  pre adrenalínových nadšencov

Môžnosť požičania bicyklov priamo vo atraparku.

 (cena platí s použitím liptov Card- min. 2 kusy.)

  •  20% zľava Skipark kabínková lanovka na 2 a 

        3  dňové lístky (len pre Bikerov)

 


Horské káry Malino Brdo

Nová atrakcia na Maline Brde!!! Ako 1. na Slovensku Vám  ponúkame možnosť vyskúšať si jazdu na horských kárach. Príďte zaziť nový adrenalín.

 


Lukostreľba

Asi každý človek sa rád zosobní s postavami obľúbených filmov alebo rozprávok. Priam hostorickou atrakciou a v dnešnej dobe už veľmi obľúbenou je lukostreľba. Na rekreačnej úrovni si ju môže vyskúšať každý, kto má záujem.

4 dráhy, 4 luky, šípy, pištolová kuša,inštruktor /

 

 


Paintball

Pánov určite poteší veľmi populárna športovo - spoločenská aktivita paintball. Základom hry sú 2 tímy, ktoré sa snažia navzájom vyradiť protihráčov streľbou z paintbolových zbraní pomocou špeciálnych nábojov naplnených farbou.  

 


Aquazorbing v Hrabovskej doline

Tak ako leto ponúka neskutočné množstvo možností na relax aj zábavu, hrabovská dolina je plná atrakcií vhodných pre najmenšieho až po najnáročnejšieho zákazníka.

Aquazorbing je bezpečná a jedinečná atrakcia na vode, časovo aj cenovo nenáročná.


Paragliding 


V našom blízkom okolí je niekoľko oficiálnych a samozrejme aj neoficiálnych plôch, na ktorých môžu priznivci tohto nádherného športu objavovať krásu Liptovského kraja.

 


Skákacie topánky

Ste stále plný adrenalínu? Buďte v pohybe. S takýmito topánkami nielenže prekvapíte okolie, ale hlavne precvičíte svoju kondíciu a môžete sa vyšalieť do sýtosti. Samozrejme netreba zabúdať na bezpečnosť, takže hlavne opatrne:))))

 


Horské kolobežky - Malino Brdohorské-kolobežky-hrabovská-dolina-Fatrapark

Priamo v našom okolí si môžete zapožičať horské kolobežky a vychutnať tak rýchlu jazdu s Malina Brda do Hrabovskej doliny spojenú s nepredvídateľnými zážitkami.

 

 


OBROVO - Čutkovská dolina

 

Obrovo je detský areál plný zábavy - nájdete tam trampolíny, preliezačky a mnoho ďalších zábavných spoločenských aktivít.

Nachádza sa v Čutkovskej doline, ktorá je z našej Hrabovskej doliny na skok. Stačí nasledovať Obrie indície a za 10-15 minút chôdze ste v Obrove.


 

Nový náučný chodník okolo Hrabovskej priehrady .

Idealna prechadzka okolo vody aj cez les ukáže nielen detom ak je u nas fauna a flora.

Chyť a pusť - Koliba u dobrého pastiera

Nový lovný revír

Mestská organizácia Slovenského rybárskeho zväzu v spolupráci s Kolibou u dobrého pastiera sa snaží o vytvorenie reprezentačného revíru pre rybárov i nerybárov.  Ružomberskí rybári, ktorí majú revír v užívaní sa snažia o zatraktívnenie tejto nádrže a zarybňujú ju len pôvodnými druhmi rýb. Jedná sa o pstruha potočného, lipňa tymiánového ako i hlaváča. Charakter VN Čutkovo je lososový - pstruhový s režimom bez privlastnenia úlovku. V záujme zabezpečenia šetrného spôsobu zaobchádzania s rybami, ktoré je loviaci povinný ihneď pustiť späť do vody, MsO SRZ Ružomberok odporúča loviacim: používať háčiky bez protihrotu, používať výlučne umelé nástrahy a ryby nevynášať a neukladať na breh za účelom fotenia.

Na tejto vode sú povolené dva spôsoby lovu a to:

 

 - muškárením (lov na mušku) 

 - prívlačou (blinkre, voblere, umelé nástrahy)


Potrebný rybársky lístok je možné zakúpiť si na rybárskom zväze, alebo priamo v Kolibe u dobrého pastiera.

 

Krátko o vodnej nádrži v Čutkove

Viac ako 0,5 ha vodná nádrž  Čutkovo  je napájaná Čutkovským potokom, ktorý pramení vo Veľkej Fatre pod vrcholom kopca Šiprúň. Dĺžka potoka je viac ako 10 km. 

Rybári, ktorých zaujíma pekná príroda, športový rybolov v lone prekrásnej prírody Veľkej Fatry si prídu určite na svoje..... 

 

         

         

 

 


 

Rafting Bešeňová


 

Splav trvá asi 1 hod v závislosti na podmienkach. Rafting je veľmi bezpečný, vhodný aj pre malé deti.  

Začiatok každá celá hodina pri krčma Pohoda Bešeňová

Koniec splavu za mostom v obci Ivachnová.

K dispozícií sú 2 člny, takže naraz môžu ísť 2 skupiny.

 

V prípade, že nepotrebujete inštruktora, tak ďalšia osoba zdarma.

Viac osôb iba v prípade, že je hladina vyššia. Momentálne je dosť málo vody.

V cene je inštruktor, záchranné vesty, doprava naspäť  do Bešeňovej.

Potrebné vybavenie: topánky do vody, alebo „na boso“, automobil.

 

Objednávky emailom na rating@liptov.sk, v objednávke uviesť počet osôb, tel. čislo, deň a hodina, ktorá Vám vyhovuje. Do 24 hod rezerváciu potvrdíme, prípadne navrhneme iný voľný termín.

Zažite aktívnu dovolenku na Liptove

Spolupracujeme aj s teambuildingovou firmou LIPTOVACTIVE.SK , vďaka ktorej môžete zažiť u nás dovolenku plnú aktívneho pohybu s krásnymi zážitkami.

Medzi najnovšie aktivity patrí:

 

DOBRODRUŽNÝ SPLAV VÁHU - NOVINKA


 Splav po rieke Váh. Vezmite svoje deti alebo  priateľov na super zážitkový splav rieky Váh  spojený s dobrodružnou jazdou na Land Roveri  popod Skladanú skalu. Štartujeme pri Kolibe u  dobrého pastiera v krásnom prostredí Čutkovskej  doliny, odkliaľ vás prepravíme na terénnom aute  Land Rover ku rieke Váh. Pokračujeme  pohodovým 10-kilometrovým splavom rieky Váh  a končíme opäť jazdou Land Roverom  zaujímavou cestou-necestou späť ku kolibe do  Čutkova. Splav je veľmi bezpečný, vhodný aj pre  malé deti. Celý zážitok trvá cca 2 hodiny.

 

Štart/cieľ: Koliba u dobrého pastiera, Čremošná ulica, Ružomberok - Čutkovo

Trvanie: cca 2 hodiny

Cena zahŕňa: splav na raftovom člne, vybavenie (pádla, vesty), služby sprievodcu-zadáka, dopravu Land Roverom z a do Čutkova

 


Rafting

Na umelo vystavanom kanály , neďaleko centra Liptovského Mikuláša. Táto trať je domovom našich olympijských víťazov Michala Martikána a Eleny Kalisovej.

Čakajú Vás veľké vlny, pereje, spenené vodné valce a skoky. Raftuje sa na 6- miestnych nafukovacích raftoch s pomocou inštruktorov a taktiež pod dozorom záchrany z brehu.

V ponuke sú dva programy:

  1. Family: pre rodiny s deťmi a osoby, ktoré majú z raftingu obavy.

       Trvanie: 2 hodiny.

  1. Rodeo: pre skutočných vychutnávačov adrenalínovej zábavy.

a    Trvanie: 2,5 hodiny.

Bližšie informácie na:  www.raftingadventure.sk

 


SPRIEVODCA DIVOČINOU


divocina na Liptove

Divočina na Liptove. Prežite deň s našim sprievodcom v lone divokej Slovenskej prírody. Vydajte sa po stopách šelmy ako medveď, vlk či rys, sledujte ich pobytové znaky v nedotknutých, ľudskou činnosťou nepoznamenaných divokých zákutiach. Pozorujte dravca, ako je orol skalný, pri jeho majestátnom lete, zažite strmhlavý let sokola sťahovavého pri love. Sledujte medveďa pri večernom pasení na stráni vo farbách zapadajúceho slnka. Pri večernom návrate, za svetla čelových lámp si vypočujte ako sa ozývajú naše sovy. Počas pobytu v teréne Vám náš sprievodca poskytne informácie o živote a správaní sa divo žijúcich zvierat. Zároveň si môžete v prípade úspechu divožijúce zvieratá nafotiť, prípadne si stiahnuť fotky z nastavenej fotopasce. To všetko organizujeme v súlade s platnou legislatívou, rešpektujúc prirodzené potreby chránených živočíchov a s dôrazom na Vašu bezpečnosť.

 

 

 

 

lukostrelba

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výhliadkové plavby po Liptovskej Mare

 

 


HURRICANE FACTORY: Na Liptove zažijete beztiažový stav


Je to miesto, kde si môžete vyskúšať aké to je lietať a vznášať sa a vyskúšať si tak silu hurikánu. V presklenej letovej komore o priemere 4,3 metrov a celkovej výške neuveriteľných 14 m prúdi vzduch rýchlosťou až 270 km/h, čo je rýchlosť ozajstného hurikánu. Vy však lietate v bezpečnej výške a pod neustálym dohľadom skúseného inštruktora.

Lietanie vo veternom tuneli je určené všetkým fyzicky zdravým osobám od 5-tich rokov. 

 


Pozoruhodnosti v širšom okolí

- skalný útvar Jánošíkova päsť - Lisková 6km

- Bešeňovské travertíny 16 km

- Magurka - stará banícka usadlosť ,malebná dedinky v horách

- jazierko Kráter v Rojkove

- chránené územie Jazierce - vzácne travertínové útvary,  vyvieračka, kaskády a typické rastlinné spoločenstvo

- Krkavá skala - štátna prírodná rezervácia - vápencový stĺpovitý

útvar

- Doggerské skaly - chránený prírodný výtvor

- Brankovský vodopád pri Podsuchej 16.km

- Mohylky - jedna z najtypickejších lokalít spoločenstva skamenelých živočíchov: numulitov lastúrnikov, korálov eoceánneho mora, spred 50 miliónov rokov.

 

Bližšie informácie Vám poskytneme priamo u nás v našom novom Apartmánovom dome Fatrapark priamo v srdci Hrabovskej doliny.

 

_________________________________________________________________________

Nový apartmánový dom FATRAPARK