Nový apartmánový dom FATRAPARK

Nový apartmánový dom FATRAPARK

Atrakcie a výlety Ružomberok, Liptov

 

turistika LyŽovanie kúpanie pamiatky atrakcie Hrabovo + okolie TATRAPOLIS  Jazda na koni  ZIPLINe a Tarzania


Ľadové kráľovstvo


Rozprávkové Ľadové kráľovstvo v Hrabovskej doline je jedinečná udalosť svojho druhu na Slovensku nie len pre najmenších.V prostredí Hrabovskej doliny a len cca 300 metrov    na Liptove vyrástlo po prvýkrát ľadové mestečko zo 150 000 kg ľadu.

 

V rozprávkovom Ľadovom kráľovstve nájde každý návštevník mnohé atrakcie. Môžete sa tešiť na pravú zimnú atmosféru pri vianočnom stromčeku s betlehemom, pri drevených stánkoch, či pri hudobnom pódiu.

Bezplatne sme pre vás pripravili ľadové klzisko pod holým nebom, slamené bludisko s rozlohou 200 m2, romantickú prechádzku po promenáde na priehradnom múre, či po moste lásky.

 

Tou hlavnou a najvýznamnejšou atrakciou je ľadová výstava s desiatkami rozprávkových ľadových sôch, ktoré postavili rezbári z celej Európy na čele so Slovákom Adamom Bakošom.

Ďalej sme si pre vás pripravili jedinečné ruské koleso s výhľadom na Hrabovskú priehradu a okolitú prírodu a snowtubing. Ľadový nápoj si môžete vychutnať v nezabudnuteľnom bare z ľadu, kde bude naozaj zima.

                   

Cyklistika

Pre vyznavačov cestnej cyklistiky sú na liptove

optimálne podmienky nakoľko cez Liptov vedie diaľnica od Ivachnovej až po Važec, takže ostatné cesty sú s menšou hustotou premávky ako stvorené pre tento druh športu.

Obľúbené sú trasy okolo Liptovskej Mary, Čutkovská a Lubochnianska dolina a množstvo turistov kombinuje pešiu turistiku s výletom na bicykloch. Cyklotrasy Mapa Slovenska

 

 

Požičovňa bicyklov v Hrabovskej doline

 Spolupracujeme so skupinou LiptovActive,  ktorá ponúka k dispozícii nové trekingové  bicykle značky Kelly`s Saphix. Neváhajte  kedykoľvek zavolať a požičať si bicykel.

 K dispozícii sú aj detské bicykle a detské  sedačky. Samozrejmou výbavou sú prilby.  Zopár bicyklov máme k dispozícii priamo vo  Fatraparku. Viac info tu.

 

 

 

 

 BIKE PARK MALINO BRDO

 Hrabovo - údolie a jeho okolie ponúka veľa  kilometrov značených i neznačených trás pre  začiatočníkov, ale aj pre milovníkov adrenalínu.

 Požičovňa bicyklov.

 •  Skipark kabínková lanovka na 2 a 3  dňové lístky (len pre Bikerov)
Ružomberské trasy:
 • Z Ružomberka prídeme asi po 15 minútach do Bieleho Potoka. Na konci dediny pri motoreste Vlčí dvor, odbočíme z hlavnej cesty. 
 • Ďalej pôjdeme doprava, popri statku. Na ďalšej križovatke odbočíme doľava a Trlenskou dolinou prídeme až do obce Vlkolínec/ pamiatka UNESCO. Vzdialenosť- 18km, Nádherné panoramatické výhľady na Vlkolínec sa vám naskytnú z Vlkolínskych lúk. 
 • Ďalej môžete pokračovať na dominantný vrch nad Vlkolíncom – Sidorovo (1099 m.n.m.). Zo Sidorova naspäť do Ružomberka si môžete vybrať dve trasy, náročnejšiu s výstupom na Sidorovo a Krkavú skalu alebo ľahšiu-určenú pre cyklistov, ktorá vedie až do Ružomberka. Zastavte sa v jedinej Kalvárii na Liptove, ktorá sídli nad mestom so štrnástimi zastaveniami. Vybudovaná bola v roku 1858 v klasicistickom slohu, s kostolom z roku 1873. Trasu ukončiť v Ružomberku. Po skvelom dni sa môžete zastaviť v skvelej reštaurácií – Koliba u dobrého pastiera. Obtiažnosť mierna.

 

 • Južne od Ružomberka cez dedinu Biely Potok. Môžeme použiť hlavnú cestu, alebo cyklotrasu (označená červenou farbou).Tu môžete vidieť kostol sv. Vendelína z roku 1901 spolu s Pamätníkom padlých v II. sv. Vojne, ktorý je venovaný pamiatke padlým v boji proti fašizmu. Onedlho budeme na Podsuchej (hostinec Bodega). Tu si môžeme piecť špekáčiky, otužilí sa môžu okúpať. Naspäť rovnakou cestou. Vzdialenosť 21 km, obtiažnosť malá.
 • Horské káry

V našom Bike Parku nájdete veľa možností, ako sa zabaviť, pričom horské káry patria k najpopulárnejším. Vyberte si ideálnu trasu a hor sa za zážitkami.

 

 • Na Liptove cyklotrasy

Priaznivci cyklistiky a poznávania si v Nízkych Tatrách už čoskoro prídu na svoje. K súčasným 634 km tratí pribudne jedna tematická a ďalších viac ako 100 km nových cyklotrás.

tematická trasa Pribylina – Vlkolínec s dĺžkou vyše 70 km.

 

Najväčším lákadlom je určite tematická cyklotrasa, vedúca naprieč Liptovom na podhorí Nízkych Tatier. „Ponúka nádherné výhľady na scenériu Západných Tatier, Liptovskú Maru a celú Liptovskú kotlinu.

 

Cyklisti môžu na trase spoznať minimálne 15 zaujímavých miest, pri ktorých sa oplatí zosadnúť z bicykla a oddýchnuť si. Sú to jednak významné kultúrne pamiatky ako Drevený artikulárny kostol vo Sv. Kríži, františkánsky kláštorný komplex v Okoličnom, či múzeum Vavrišovskej bitky. Na svoje si prídu nielen vyznávači športu ale aj tí, ktorí sa chcú o regióne dozvedieť viac, prípadne si oddýchnuť v lone prírody

 

Cyklisti na Liptove sa už toto leto budú môcť orientovať prostredníctvom novej mapy, ktorá popisuje všetky atraktívne miesta na tematickej cyklotrase, vzdialenosti, náročnosť a prevýšenie jednotlivých úsekov.  Významné turistické centrá na Liptove(zdroj : www.visitliptov.sk)

 

Okolo Liptovskej Mary 

 • Bešeňová-Liptovská sielnica-Liptovský Mikuláš-Partizánska Ľupča

 

Dolný Liptov 

 • Ružomberok -Liptovská Osada-Liptovská Lužná-Železné-Partizánska Ľupča-Bešeňová-Ružomberok

 

Demänovská Dolina 16km

 • Liptovský Mikuláš-Jasná

 

Z Ružomberka cez Turík, Lúčky a späť

 • Mapa: Liptov – turistická mapa (mierka 1:100 000) Začiatok trasy – rázcestie a železničné priecestie pod Paračkou – smerom do Liptovskej Teplej. Charakter cesty je väčšinou hornatý od Turíka až do Lúčok s ihličnatým zápojom lesa, s prekrásnym pohľadom na pohorie Choča.

Okolie Liptova

Tatralandia – Liptovský Trnovec – Liptovská Sielnica – Liptovské Matiašovce – Vodopád - Bobrovecká vápenica – Bobrovec – Liptovská Ondrašová – Tatralandia

 

Od Tatralandie sa vydáme smerom na Liptovský Trnovec.  Pribalte si so sebou aj plavky a deku, pretože tu nájdete najlepšiu pláž vodnej nádrže Liptovská Mara. Povozte sa na vodných člnoch a loďkách, alebo zakúste plavbu na výletnej lodi. Pokračujte v trase cez Liptovskú Sielnicu. V Liptovských Matiašovciach nájdete renesančno-barokový kostol sv. Ladislava. Nachádzalo sa tu aj niekoľko objektov ľudovej architektúry, ktoré však boli prenesené do skanzenu v Pribyline.  Z Liptovských Matiašoviec smerujte do obce Podmeštrová a pokračujte v ceste pomedzi hory a lesy na Boboroveckú vápenicu. Bobrovecká vápenica dostala meno podľa dnes už nefunkčného kameňolomu. Z Vápenice pôjdete popri obci Jalovec, cez obec Bobrovec, až do Liptovskej Ondrašovej. Trasu ukončíte oddychom a zábavou v Aquaparku Tatralandia, kde na ploche 14 ha nájdete množstvo toboganov a šmýkačiek, bazénov s termálnou aj netermálnou vodou, saunový svet, masáže, kúpele a nespočetne veľa nie len vodných atrakcií.

 

 

Chcete vyskúšať niečo netradičné ?

Vyvezte sa pohodlne 8-miestnou kabínovou lanovkou a zažite adrenalínovú jazdu na horských kolobežkách z Malina Brda. K dispozícii sú kolobežky pre dospelých ako aj pre deti od 6 rokov, súčasťou výbavy je ochranná prilba a cyklistické rukavice.

 

Pre menej skúsených a deti je vhodná asfaltová cesta(biela farba) v dĺžke 5 km, odvážnejší môžu využiť najľahšiu trasu v bike parku č.1 (zelená farba) – rookie line. Pozri mapa v galérii


Brankovský vodopád

Brankovský vodopád je najvyšším vodopádom Nízkych Tatier. Má výšku 55m. Napriek svojmu prvenstvu a veľkej prírodnej kráse, na počudovanie, nie je príliš známy. Nachádza sa v oblasti Donovál, konkrétnejšie Podsuchej, čo je jedna z osád Ružomberka. Je zvláštne, že vodopád nepriťahuje masy turistov, pritom sa nachádza len trištvrtehodinku pohodovej chôdze od hlavného ťahu Donovaly - Ružomberok. Možno je to len tým, že nikomu sa nechce prerušovať v týchto miestach obyčajne celkom svižnú jazdu autom.

Vodopád je veľmi príťažlivý azda za každého ročného obdobia, no my ho odporúčame navštíviť najmä v zime. V zime totiž dokáže vytvoriť prekrásny ľadový skvost, ktorý na Slovensku v takých rozmeroch len tak nenájdete. Naopak v ostatných ročných obdobiach, Brankovský vodopád tvorí čarovný, až rozprávkovo pôsobiaci vodný závoj. Keďže auto môžete odparkovať na veľkom parkovisku pri hlavnej ceste, návšteva vodopádu s príjemnou prechádzkou môže byť aktívnym odpočinkom od šoférovania. Túra k Brankovskému vodopádu je vhodná i ako tip na výlet pre rodiny s deťmi.

Rafting a splav rieky Váh 

Rafting v Liptovskom Mikuláši, na umelo vystavanom kanáli. Areál sa nachádza neďaleko centra Liptovského Mikuláša. Svojou obtiažnosťou a vybavením spĺňa parametre svetovej úrovne (v roku 2007 sa tu uskutočnili ME dospelých v kanoistike na divokej vode). Táto trať je domovom našich olympíjskych víťazov – Michala Martikána a Eleny Kaliskej. Rafting je určený najmä pre ozajstných vychutnávačov adrenalínovej zábavy. Budete prekonávať prekážky ako skutočný profesionáli.
 

Čakajú na Vás veľké vlny, pereje, spenené vodné valce a skoky.Počas dvoch hodín( cca 8-10 jázd) sa naučíte zdolávať umelo vytvorené vodné prekážky s pomocou inštruktora, ktorý túto trať poznajú

Splav Váhu - rekreačné splavovanie Váhu vhodné najmä pre rodiny s deťmi Adrenalín.DOPORUČUJEME overiť si dostupnosť aktivity prípadne urobiť rezervaciu vopred na 0948 906506 alebo office@raftingadventure.sk 

 

 

 

 

Loď Mara

Hlavnou ponukou sú vyhliadkové plavby luxusnými americkými katamaránmi po Liptovskej Mare s kapacitou až 36 osôb. Plavba trvá približne jednu hodinu, kedy sa plavíme popri prístavoch, pamiatkach, Marskom kostolíku a Havránku.

 

 

STRELNICA LIPTOV

patrí medzi najmodernejšie športové, strelecké areály na Slovensku. Súčasne môžeme obsadiť až 9 strelísk súčasne s možnosťou streľby aj počas nepriaznivého počasia. Vybudovali sme pre Vás zázemie s kapacitou 25 osôb, kaviareň s drobným občerstvením a toaletami. Počas prevádzky je strelnica a strelci pod nepretržitým dohľadom streleckých inštruktorov. Berieme ohľad na prírodu, myslíme ekologicky, preto používame výlučne ekologické strelivo, oceľové broky a hlinené terče, holuby. 

 

 

Nový apartmánový dom FATRAPARK