Nový apartmánový dom FATRAPARK

Nový apartmánový dom FATRAPARK

Atrakcie a výlety Ružomberok, Liptov

 

turistika LyŽovanie kúpanie pamiatky atrakcie Hrabovo + okolie TATRAPOLIS   ZIPLINe a Tarzania


Hrabovské kráľovstvo


Rozprávkové pieskové kráľovstvo v Hrabovskej doline je jedinečná udalosť svojho druhu na Slovensku nie len pre najmenších.V prostredí Hrabovskej doliny a len cca 300 metrov    na Liptove vyrástlo po prvýkrát pieskové mestečko zo 150 000 kg piesku.

 

V rozprávkovom Hrabovskom kráľovstve nájde každý návštevník mnohé atrakcie. Môžete sa tešiť na pravú letnú atmosféru pri jazere, pri drevených stánkoch, či pri hudobnom pódiu.

 

 

Tou hlavnou a najvýznamnejšou atrakciou je piesková výstava s desiatkami rozprávkových pieskových sôch, ktoré postavili rezbári z celej Európy na čele so Slovákom Adamom Bakošom.

Ďalej sme si pre vás pripravili jedinečné ruské koleso s výhľadom na Hrabovskú priehradu a okolitú prírodu .

                    

Cyklistika

Pre vyznavačov cestnej cyklistiky sú na liptove

optimálne podmienky nakoľko cez Liptov vedie diaľnica od Ivachnovej až po Važec, takže ostatné cesty sú s menšou hustotou premávky ako stvorené pre tento druh športu.

Obľúbené sú trasy okolo Liptovskej Mary, Čutkovská a Lubochnianska dolina a množstvo turistov kombinuje pešiu turistiku s výletom na bicykloch. Cyklotrasy Mapa Slovenska

 

 

Požičovňa bicyklov v Hrabovskej doline

 Spolupracujeme so skupinou LiptovActive,  ktorá ponúka k dispozícii nové trekingové  bicykle značky Kelly`s Saphix. Neváhajte  kedykoľvek zavolať a požičať si bicykel.

 K dispozícii sú aj detské bicykle a detské  sedačky. Samozrejmou výbavou sú prilby.  Zopár bicyklov máme k dispozícii priamo vo  Fatraparku. Viac info tu.

Náš hotel ponúka uzamknuteľný úložný priestor pre bicykle, kolobežky.

 

Bike PARK


V letnej sezóne 2009 bol otvorený v stredisku nový Bike Park, ktorý sa s celkovou dĺžkou trás viac ako 10 km sa zaradil medzi top bikerské parky na Slovensku.

K dispozícii je až 12 trailov pre zjazd na horských bicykloch odstupňovaných podľa náročnosti. Najťažšia, downhillová zjazdovka, spĺňa medzinárodné kritériá a s dĺžkou 2 200 m prekoná výškový rozdiel približne 400 m.

Okrem trás pre zjazdové bicyklovanie sú súčasťou parku aj úseky vhodné pre jazdu na horských terénnych kolobežkách. Bicykel, resp. kolobežku vám na štart pohodlne vyvezieme na 8-miestnej kabínkovej lanovke.

V prípade, že nedisponujete špeciálnym zjazdárskym bicyklom, v údolnej stanici kabínkovej lanovky sa nachádza požičovňa a predajňa značkových bicyklov a vybavenia.

 


Prevádzkový čas bike parku 8:30 - 16:30 hod.

5. 6. - 25. 6. 2021 POČAS VÍKENDOV A SVIATKOV

26.6. - 5. 9. 2021 DENNE  

6.9. - 10. 10. 2021 POČAS VÍKENDOV A SVIATKOV

 

  • Horské káry

V našom Bike Parku nájdete veľa možností, ako sa zabaviť, pričom horské káry patria k najpopulárnejším. Vyberte si ideálnu trasu a hor sa za zážitkami.

 

  • Na Liptove cyklotrasy

Priaznivci cyklistiky a poznávania si v Nízkych Tatrách už čoskoro prídu na svoje. K súčasným 634 km tratí pribudne jedna tematická a ďalších viac ako 100 km nových cyklotrás.

tematická trasa Pribylina – Vlkolínec s dĺžkou vyše 70 km.

 

Najväčším lákadlom je určite tematická cyklotrasa, vedúca naprieč Liptovom na podhorí Nízkych Tatier. „Ponúka nádherné výhľady na scenériu Západných Tatier, Liptovskú Maru a celú Liptovskú kotlinu.

 

Cyklisti môžu na trase spoznať minimálne 15 zaujímavých miest, pri ktorých sa oplatí zosadnúť z bicykla a oddýchnuť si. Sú to jednak významné kultúrne pamiatky ako Drevený artikulárny kostol vo Sv. Kríži, františkánsky kláštorný komplex v Okoličnom, či múzeum Vavrišovskej bitky. Na svoje si prídu nielen vyznávači športu ale aj tí, ktorí sa chcú o regióne dozvedieť viac, prípadne si oddýchnuť v lone prírody

 

Cyklisti na Liptove sa už toto leto budú môcť orientovať prostredníctvom novej mapy, ktorá popisuje všetky atraktívne miesta na tematickej cyklotrase, vzdialenosti, náročnosť a prevýšenie jednotlivých úsekov.  Významné turistické centrá na Liptove(zdroj : www.visitliptov.sk)

 

Okolo Liptovskej Mary 

  • Bešeňová-Liptovská sielnica-Liptovský Mikuláš-Partizánska Ľupča

 

Dolný Liptov 

  • Ružomberok -Liptovská Osada-Liptovská Lužná-Železné-Partizánska Ľupča-Bešeňová-Ružomberok

 

Demänovská Dolina 16km

  • Liptovský Mikuláš-Jasná

 

Z Ružomberka cez Turík, Lúčky a späť

  • Mapa: Liptov – turistická mapa (mierka 1:100 000) Začiatok trasy – rázcestie a železničné priecestie pod Paračkou – smerom do Liptovskej Teplej. Charakter cesty je väčšinou hornatý od Turíka až do Lúčok s ihličnatým zápojom lesa, s prekrásnym pohľadom na pohorie Choča.

Okolie Liptova

Tatralandia – Liptovský Trnovec – Liptovská Sielnica – Liptovské Matiašovce – Vodopád - Bobrovecká vápenica – Bobrovec – Liptovská Ondrašová – Tatralandia

 

Od Tatralandie sa vydáme smerom na Liptovský Trnovec.  Pribalte si so sebou aj plavky a deku, pretože tu nájdete najlepšiu pláž vodnej nádrže Liptovská Mara. Povozte sa na vodných člnoch a loďkách, alebo zakúste plavbu na výletnej lodi. Pokračujte v trase cez Liptovskú Sielnicu. V Liptovských Matiašovciach nájdete renesančno-barokový kostol sv. Ladislava. Nachádzalo sa tu aj niekoľko objektov ľudovej architektúry, ktoré však boli prenesené do skanzenu v Pribyline.  Z Liptovských Matiašoviec smerujte do obce Podmeštrová a pokračujte v ceste pomedzi hory a lesy na Boboroveckú vápenicu. Bobrovecká vápenica dostala meno podľa dnes už nefunkčného kameňolomu. Z Vápenice pôjdete popri obci Jalovec, cez obec Bobrovec, až do Liptovskej Ondrašovej. Trasu ukončíte oddychom a zábavou v Aquaparku Tatralandia, kde na ploche 14 ha nájdete množstvo toboganov a šmýkačiek, bazénov s termálnou aj netermálnou vodou, saunový svet, masáže, kúpele a nespočetne veľa nie len vodných atrakcií.

 

 

Chcete vyskúšať niečo netradičné ?

Vyvezte sa pohodlne 8-miestnou kabínovou lanovkou a zažite adrenalínovú jazdu na horských kolobežkách z Malina Brda. K dispozícii sú kolobežky pre dospelých ako aj pre deti od 6 rokov, súčasťou výbavy je ochranná prilba a cyklistické rukavice.

 

Pre menej skúsených a deti je vhodná asfaltová cesta(biela farba) v dĺžke 5 km, odvážnejší môžu využiť najľahšiu trasu v bike parku č.1 (zelená farba) – rookie line. Pozri mapa v galérii


Brankovský vodopád

Brankovský vodopád je najvyšším vodopádom Nízkych Tatier. Má výšku 55m. Napriek svojmu prvenstvu a veľkej prírodnej kráse, na počudovanie, nie je príliš známy. Nachádza sa v oblasti Donovál, konkrétnejšie Podsuchej, čo je jedna z osád Ružomberka. Je zvláštne, že vodopád nepriťahuje masy turistov, pritom sa nachádza len trištvrtehodinku pohodovej chôdze od hlavného ťahu Donovaly - Ružomberok. Možno je to len tým, že nikomu sa nechce prerušovať v týchto miestach obyčajne celkom svižnú jazdu autom.

Vodopád je veľmi príťažlivý azda za každého ročného obdobia, no my ho odporúčame navštíviť najmä v zime. V zime totiž dokáže vytvoriť prekrásny ľadový skvost, ktorý na Slovensku v takých rozmeroch len tak nenájdete. Naopak v ostatných ročných obdobiach, Brankovský vodopád tvorí čarovný, až rozprávkovo pôsobiaci vodný závoj. Keďže auto môžete odparkovať na veľkom parkovisku pri hlavnej ceste, návšteva vodopádu s príjemnou prechádzkou môže byť aktívnym odpočinkom od šoférovania. Túra k Brankovskému vodopádu je vhodná i ako tip na výlet pre rodiny s deťmi.

Rafting a splav rieky Váh 

Rafting v Liptovskom Mikuláši, na umelo vystavanom kanáli. Areál sa nachádza neďaleko centra Liptovského Mikuláša. Svojou obtiažnosťou a vybavením spĺňa parametre svetovej úrovne (v roku 2007 sa tu uskutočnili ME dospelých v kanoistike na divokej vode). Táto trať je domovom našich olympíjskych víťazov – Michala Martikána a Eleny Kaliskej. Rafting je určený najmä pre ozajstných vychutnávačov adrenalínovej zábavy. Budete prekonávať prekážky ako skutočný profesionáli.
 

Čakajú na Vás veľké vlny, pereje, spenené vodné valce a skoky.Počas dvoch hodín( cca 8-10 jázd) sa naučíte zdolávať umelo vytvorené vodné prekážky s pomocou inštruktora, ktorý túto trať poznajú

Splav Váhu - rekreačné splavovanie Váhu vhodné najmä pre rodiny s deťmi Adrenalín.DOPORUČUJEME overiť si dostupnosť aktivity prípadne urobiť rezervaciu vopred na 0948 906506 alebo office@raftingadventure.sk 

 

 

 

 

Loď Mara

Hlavnou ponukou sú vyhliadkové plavby luxusnými americkými katamaránmi po Liptovskej Mare s kapacitou až 36 osôb. Plavba trvá približne jednu hodinu, kedy sa plavíme popri prístavoch, pamiatkach, Marskom kostolíku a Havránku.

 

 

Pravidelne plavby katamaranmi LOD MARA  denne od 1.7.2021 do 31.8.2021. Casy odchodov a cenník 2021 najdete na webovej stránke http://www.lodmara.sk/wp/kontakt/. Odchody z plazoveho kupaliska v Liptovskom Trnovci.

 

Katamaran  je  otvorená motorová loď  s rozmermi 8m x 2,5m, riadená pomocou volantu. Kapacita lode je 12 osôb. Plavidlo je vybavené plátenou strieškou, čalunenými sedačkami, rádiom s CD prehrávačom, rebríkom pre nastupovanie z vody a stolčekom s držiakmi na nápoje.  Loď svojím vybavením spĺňa aj kritéria náročnejších zákazníkov..

 

 

TELEFÓN:Objednávky +421 917 261274   (7:30-20:00)

Informácie  +421 917 261274    ( 7:30-20:00)

 

   

 

STRELNICA LIPTOV

patrí medzi najmodernejšie športové, strelecké areály na Slovensku. Súčasne môžeme obsadiť až 9 strelísk súčasne s možnosťou streľby aj počas nepriaznivého počasia. Vybudovali sme pre Vás zázemie s kapacitou 25 osôb, kaviareň s drobným občerstvením a toaletami. Počas prevádzky je strelnica a strelci pod nepretržitým dohľadom streleckých inštruktorov. Berieme ohľad na prírodu, myslíme ekologicky, preto používame výlučne ekologické strelivo, oceľové broky a hlinené terče, holuby. 

 

 

Nový apartmánový dom FATRAPARK