Nový apartmánový dom FATRAPARK

Nový apartmánový dom FATRAPARK

Atrakcie a výlety Ružomberok, Liptov

 

turistika LyŽovanie kúpanie pamiatky atrakcie Hrabovo + okolie TATRAPOLIS   ZIPLINe a Tarzania

 MACOVIA V HRABOVSKEJ  DOLINE

OTUŽovanie

Cyklistika

Pre vyznavačov cestnej cyklistiky sú na liptove

optimálne podmienky nakoľko cez Liptov vedie diaľnica od Ivachnovej až po Važec, takže ostatné cesty sú s menšou hustotou premávky ako stvorené pre tento druh športu.

Obľúbené sú trasy okolo Liptovskej Mary, Čutkovská a Lubochnianska dolina a množstvo turistov kombinuje pešiu turistiku s výletom na bicykloch. Cyklotrasy Mapa Slovenska

 

 

Požičovňa bicyklov v Hrabovskej doline

 Spolupracujeme so skupinou LiptovActive,  ktorá ponúka k dispozícii nové trekingové  bicykle značky Kelly`s Saphix. Neváhajte  kedykoľvek zavolať a požičať si bicykel.

 K dispozícii sú aj detské bicykle a detské  sedačky. Samozrejmou výbavou sú prilby.  Zopár bicyklov máme k dispozícii priamo vo  Fatraparku. Viac info tu.

 

 

Náš hotel ponúka uzamknuteľné úložné priestory pre bicykle, kolobežky.

 

Bike PARK

V letnej sezóne 2009 bol otvorený v stredisku nový Bike Park, ktorý sa s celkovou dĺžkou trás viac ako 10 km sa zaradil medzi top bikerské parky na Slovensku.

K dispozícii je až 12 trailov pre zjazd na horských bicykloch odstupňovaných podľa náročnosti. Najťažšia, downhillová zjazdovka, spĺňa medzinárodné kritériá a s dĺžkou 2 200 m prekoná výškový rozdiel približne 400 m.

Okrem trás pre zjazdové bicyklovanie sú súčasťou parku aj úseky vhodné pre jazdu na horských terénnych kolobežkách. Bicykel, resp. kolobežku vám na štart pohodlne vyvezieme na 8-miestnej kabínkovej lanovke.

V prípade, že nedisponujete špeciálnym zjazdárskym bicyklom, v údolnej stanici kabínkovej lanovky sa nachádza požičovňa a predajňa značkových bicyklov a vybavenia.

 

Mapa Bike Park

 


 

  • Horské káry

V našom Bike Parku nájdete veľa možností, ako sa zabaviť, pričom horské káry patria k najpopulárnejším. Vyberte si ideálnu trasu a hor sa za zážitkami.

 

  • Na Liptove cyklotrasy

Priaznivci cyklistiky a poznávania si v Nízkych Tatrách už čoskoro prídu na svoje. K súčasným 634 km tratí pribudne jedna tematická a ďalších viac ako 100 km nových cyklotrás.

tematická trasa Pribylina – Vlkolínec s dĺžkou vyše 70 km.

 

Najväčším lákadlom je určite tematická cyklotrasa, vedúca naprieč Liptovom na podhorí Nízkych Tatier. „Ponúka nádherné výhľady na scenériu Západných Tatier, Liptovskú Maru a celú Liptovskú kotlinu.

 

Cyklisti môžu na trase spoznať minimálne 15 zaujímavých miest, pri ktorých sa oplatí zosadnúť z bicykla a oddýchnuť si. Sú to jednak významné kultúrne pamiatky ako Drevený artikulárny kostol vo Sv. Kríži, františkánsky kláštorný komplex v Okoličnom, či múzeum Vavrišovskej bitky. Na svoje si prídu nielen vyznávači športu ale aj tí, ktorí sa chcú o regióne dozvedieť viac, prípadne si oddýchnuť v lone prírody

 

Cyklisti na Liptove sa už toto leto budú môcť orientovať prostredníctvom novej mapy, ktorá popisuje všetky atraktívne miesta na tematickej cyklotrase, vzdialenosti, náročnosť a prevýšenie jednotlivých úsekov.  Významné turistické centrá na Liptove(zdroj : www.visitliptov.sk)

 

Okolo Liptovskej Mary 

  • Bešeňová-Liptovská sielnica-Liptovský Mikuláš-Partizánska Ľupča

 

Dolný Liptov 

  • Ružomberok -Liptovská Osada-Liptovská Lužná-Železné-Partizánska Ľupča-Bešeňová-Ružomberok

 

Demänovská Dolina 16km

  • Liptovský Mikuláš-Jasná

 

Z Ružomberka cez Turík, Lúčky a späť

  • Mapa: Liptov – turistická mapa (mierka 1:100 000) Začiatok trasy – rázcestie a železničné priecestie pod Paračkou – smerom do Liptovskej Teplej. Charakter cesty je väčšinou hornatý od Turíka až do Lúčok s ihličnatým zápojom lesa, s prekrásnym pohľadom na pohorie Choča.

 

Okolie Liptova

Tatralandia – Liptovský Trnovec – Liptovská Sielnica – Liptovské Matiašovce – Vodopád - Bobrovecká vápenica – Bobrovec – Liptovská Ondrašová – Tatralandia

 

VYUŽITE MOŽNOSŤ PLÁNOVAČA VÝLETOV v rámci Liptova a objavte množstvo atrakcií.

 

Od Tatralandie sa vydáme smerom na Liptovský Trnovec.  Pribalte si so sebou aj plavky a deku, pretože tu nájdete najlepšiu pláž vodnej nádrže Liptovská Mara. Povozte sa na vodných člnoch a loďkách, alebo zakúste plavbu na výletnej lodi. Pokračujte v trase cez Liptovskú Sielnicu. V Liptovských Matiašovciach nájdete renesančno-barokový kostol sv. Ladislava. Nachádzalo sa tu aj niekoľko objektov ľudovej architektúry, ktoré však boli prenesené do skanzenu v Pribyline.  Z Liptovských Matiašoviec smerujte do obce Podmeštrová a pokračujte v ceste pomedzi hory a lesy na Boboroveckú vápenicu. Bobrovecká vápenica dostala meno podľa dnes už nefunkčného kameňolomu. Z Vápenice pôjdete popri obci Jalovec, cez obec Bobrovec, až do Liptovskej Ondrašovej. Trasu ukončíte oddychom a zábavou v Aquaparku Tatralandia, kde na ploche 14 ha nájdete množstvo toboganov a šmýkačiek, bazénov s termálnou aj netermálnou vodou, saunový svet, masáže, kúpele a nespočetne veľa nie len vodných atrakcií.

 

 

Chcete vyskúšať niečo netradičné ?

Vyvezte sa pohodlne 8-miestnou kabínovou lanovkou a zažite adrenalínovú jazdu na horských kolobežkách z Malina Brda. K dispozícii sú kolobežky pre dospelých ako aj pre deti od 6 rokov, súčasťou výbavy je ochranná prilba a cyklistické rukavice.

 

Pre menej skúsených a deti je vhodná asfaltová cesta(biela farba) v dĺžke 5 km, odvážnejší môžu využiť najľahšiu trasu v bike parku č.1 (zelená farba) – rookie line. Pozri mapa v galérii


Hrad Likava

stojaci v severozápadnom cípe Liptova sa po prvý raz spomína v roku 1315. Jeho výstavba sa začala kvôli stráženiu priechodu cez Váh a významnej obchodnej cesty, ktorá viedla z Považia na Oravu a ďalej do Poľska.

Hunyadyovci v druhej polovici 15. storočia postupne prestavali a rozšírili pôvodné jadro hradu a vybudovali tzv. dolný hrad. V druhej polovici 17. storočia Thökölyovci dobudovali fortifikačný systém, avšak ani ten hrad na začiatku 18. storočia neochránil. Ustupujúce vojská Františka Rákocziho ho v roku 1707 zbúrali.

Hrad postupne pustol a stala sa z neho len ruina. Po rozsiahlej rekonštrukcii v posledných rokoch bola verejnosti sprístupnená Hunyadyho veža, v ktorej je umiestnená expozícia z dejín Likavského hradu.

Prístup: autom do obce Likavka, z Likavky (autobusová zastávka) pešo po červenej asi 30 min., pešo z Ružomberka (železničná stanica) po červenej asi 1 hodinu

Hrad Likava patrí medzi expozície Liptovského múzea v Ružomberku.

 

 

Náučný chodník ZNÁMA-NEZNÁMA Čutkovská dolina


V Čutkovskej doline vytvorili nadšenci a turisti z Černovej náučný chodník pod názvom ZNÁMA – NEZNÁMA Čutkovská dolina. Chodník je dlhý 6,1 kilometra a má 10 tabúľ, 6 mostíkov a 3 lavičky na sedenie. Najväčšími lákadlami sú až 24 metrov vysoký vodopád a 64 metrov dlhá tiesňava.

 

Brankovský vodopád

Brankovský vodopád je najvyšším vodopádom Nízkych Tatier. Má výšku 55m. Napriek svojmu prvenstvu a veľkej prírodnej kráse, na počudovanie, nie je príliš známy. Nachádza sa v oblasti Donovál, konkrétnejšie Podsuchej, čo je jedna z osád Ružomberka. Je zvláštne, že vodopád nepriťahuje masy turistov, pritom sa nachádza len trištvrtehodinku pohodovej chôdze od hlavného ťahu Donovaly - Ružomberok. Možno je to len tým, že nikomu sa nechce prerušovať v týchto miestach obyčajne celkom svižnú jazdu autom.

Vodopád je veľmi príťažlivý azda za každého ročného obdobia, no my ho odporúčame navštíviť najmä v zime. V zime totiž dokáže vytvoriť prekrásny ľadový skvost, ktorý na Slovensku v takých rozmeroch len tak nenájdete. Naopak v ostatných ročných obdobiach, Brankovský vodopád tvorí čarovný, až rozprávkovo pôsobiaci vodný závoj. Keďže auto môžete odparkovať na veľkom parkovisku pri hlavnej ceste, návšteva vodopádu s príjemnou prechádzkou môže byť aktívnym odpočinkom od šoférovania. Túra k Brankovskému vodopádu je vhodná i ako tip na výlet pre rodiny s deťmi.

 

Rafting a splav rieky Váh 

Rafting v Liptovskom Mikuláši, na umelo vystavanom kanáli. Areál sa nachádza neďaleko centra Liptovského Mikuláša. Svojou obtiažnosťou a vybavením spĺňa parametre svetovej úrovne (v roku 2007 sa tu uskutočnili ME dospelých v kanoistike na divokej vode). Táto trať je domovom našich olympíjskych víťazov – Michala Martikána a Eleny Kaliskej. Rafting je určený najmä pre ozajstných vychutnávačov adrenalínovej zábavy. Budete prekonávať prekážky ako skutočný profesionáli.
 

Čakajú na Vás veľké vlny, pereje, spenené vodné valce a skoky.Počas dvoch hodín( cca 8-10 jázd) sa naučíte zdolávať umelo vytvorené vodné prekážky s pomocou inštruktora, ktorý túto trať poznajú

Splav Váhu - rekreačné splavovanie Váhu vhodné najmä pre rodiny s deťmi Adrenalín.DOPORUČUJEME overiť si dostupnosť aktivity prípadne urobiť rezervaciu vopred na 0948 906506 alebo office@raftingadventure.sk 

 

Loď Mara

Hlavnou ponukou sú vyhliadkové plavby luxusnými americkými katamaránmi po Liptovskej Mare s kapacitou až 36 osôb. Plavba trvá približne jednu hodinu, kedy sa plavíme popri prístavoch, pamiatkach, Marskom kostolíku a Havránku.

 

 

Pravidelne plavby katamaranmi LOD MARA  denne  Casy odchodov a cenník  najdete na webovej stránke http://www.lodmara.sk/wp/kontakt/. Odchody z plazoveho kupaliska v Liptovskom Trnovci.

 

Katamaran  je  otvorená motorová loď  s rozmermi 8m x 2,5m, riadená pomocou volantu. Kapacita lode je 12 osôb. Plavidlo je vybavené plátenou strieškou, čalunenými sedačkami, rádiom s CD prehrávačom, rebríkom pre nastupovanie z vody a stolčekom s držiakmi na nápoje.  Loď svojím vybavením spĺňa aj kritéria náročnejších zákazníkov..

 

 

TELEFÓN:Objednávky +421 917 261274   (7:30-20:00)

Informácie  +421 917 261274    ( 7:30-20:00)

 

     

 

STRELNICA LIPTOV

patrí medzi najmodernejšie športové, strelecké areály na Slovensku. Súčasne môžeme obsadiť až 9 strelísk súčasne s možnosťou streľby aj počas nepriaznivého počasia. Vybudovali sme pre Vás zázemie s kapacitou 25 osôb, kaviareň s drobným občerstvením a toaletami. Počas prevádzky je strelnica a strelci pod nepretržitým dohľadom streleckých inštruktorov. Berieme ohľad na prírodu, myslíme ekologicky, preto používame výlučne ekologické strelivo, oceľové broky a hlinené terče, holuby. 

 

 

Svet optických klamov Liptovský Mikuláš 


ILUSIA je fascinujúci svet optických klamov, ktoré podkopú dôveru vo vaše zmysly. Prečítať si noviny na vrchole mrakodrapu, pohladkať slona, prejsť sa krajinou lega alebo si zatelefonovať na dne bazéna… toto a ešte omnoho viac ponúka ILUSIA. Umenie optických ilúzií a 3D malieb jednoducho vždy vyrazí dych. V galérii ILUSIA nebudete veriť vlastným očiam. Nič nie je v skutočnosti také, ako to na prvý pohľad vyzerá!

 

 

 

Jazda na koni - v Čutkovskej doline 

Nový apartmánový dom FATRAPARK