Nový apartmánový dom FATRAPARK

Nový apartmánový dom FATRAPARK

Turistika

Turistika

Liptov ponúka široké možnosti peších túr vďaka výhodnej polohe a mnohorakým prírodným krásam. Návštevníci si môžu vybrať z širokého spektra rôzne náročných turistických tras.

 

 

 • Hrabovská dolina 0 km

Pešia túra s možnosťou kúpania v Hrabovskej nádrži, člnkovanie, nenáročná túra na Malino Brdo, možnosť výstupu na vrchol Malina Brda  lanovkou, krásny výhľad na Malú Fatru, Veľkú Fatru, Chočské vrchy, Nízke a Vysoké Tatry, príjemným spestrením môže byť aj návšteva Liptovského salaša.

Hrabovská dolina je prepojená s Čutkovskou dolinou cyklotrasou.

 

 

Obrova cesta

Obrovo je detský areál v Čutkovskej doline iba na skok z Hrabova.

 

 

Medvedia cesta


Medvedia cesta je určená pre detských i dospelých návštevníkov Hrabovskej doliny a okolia. Cesta ich nenáročným spôsobom oboznámi so životom medveďa hnedého, ktorý sa v tejto lokalite vyskytuje.

 

 

 

 • Čutkovská dolina 3,5 km

Jedna z najkrajších dolín Veľkej Fatry. Možnosť kúpania v malom

jazere, poľovníctva,hubárčenia. Nenáročná prechádzka (vhodná pre deti) prekrásnou Čutkovskou dolinou.

 

 

 

Zažite aktívnu dovolenku na Liptove


Spolupracujeme aj s teambuildingovou firmou LIPTOVACTIVE.SK ,vďaka ktorej môžete zažiť u nás dovolenku plnú aktívneho pohybu s krásnymi zážitkami.

 

SPRIEVODCA DIVOČINOU

Divočina na Liptove. Prežite deň s našim sprievodcom v lone divokej Slovenskej prírody. Vydajte sa po stopách šelmy ako medveď, vlk či rys, sledujte ich pobytové znaky v nedotknutých, ľudskou činnosťou nepoznamenaných divokých zákutiach. Pozorujte dravca, ako je orol skalný, pri jeho majestátnom lete, zažite strmhlavý let sokola sťahovavého pri love. Sledujte medveďa pri večernom pasení na

stráni vo farbách zapadajúceho slnka. Pri večernom návrate, za

svetla čelových lámp si vypočujte ako sa ozývajú naše sovy. Počas pobytu v teréne Vám náš sprievodca poskytne informácie o živote a správaní sa divo žijúcich zvierat. Zároveň si môžete v prípade

úspechu divožijúce zvieratá nafotiť, prípadne si stiahnuť fotky z nastavenej fotopasce. To všetko organizujeme v súlade s platnou legislatívou, rešpektujúc prirodzené potreby chránených živočíchov a

s dôrazom na Vašu bezpečnosť.

 

 • Liptovské salaše- možnosť kúpy ovčích výrobkov

SALAŠ KRAJINKA - v čarovnom prostredí Liptovskej kotliny môžete prežiť priam salašnícku idylu.

 Nachádza sa tu drevený salaš, uvidíte dojenie oviec ako aj výrobu žinčice, syrov alebo bryndze, taktiež si môžete zakúpiť originálne ovčie syry, korbáčiky, nite, bryndzu.

 

 • Vrch Salatín 1630m - 22 km

Vrch Salatín sa nachádza na uzemí Národneho parku Nízke Tatry.

Poskytuje výhľady na Západné Tatry, Chočské Vrchy, Veľkú, Malú Fatru, Nízke Tatry. Vedie k nemu Ludrovská dolina (10 km dlhá), kde možno vidieť rôzne krasové javy (napr. jaskyne, vyvieračky).

 

 

 • Vrch CHoč 1611m - 12 km

K nezabudnuteľným výletom patrí výstup na Vrch Choč 1611m, turisticky stredne náročná túra začína od Jánošíkovej krčmy, kde podľa tradície chytili Juraja Jánošíka.

Po 2,5 hod. výstupe sa naskytá kruhový výhľad na celú panorámu Liptova i Oravy (Nízke Tarty,Roháče,Malá a Velká Fatra).

 

 

 • Vrch Šíp a osada Podšíp - 9 km vrch

Je to turisticky stredne náročný výstup na bralnatý Šíp(1169),z ktorého je krásny výhľad údolia Váhu a Oravu, cestou späť môžete navštíviť vrchovskú osadu Podšíp,dnes charakteristickú pôvodnou ľudovou architetktúrou.

 

 • Prosiecka a Kvačianska dolina - 22 km

Kvačianska dolina bola vyhlásená za Národnú prírodnú rezerváciu spolu s Prosieckou dolinou patria k najkrajším dolinám Slovenska. Spojením oboch dolín do jednej okružnej túry vznikol jeden z najobľubenejších turistických okruhov v Liptove. V Kvačianskej doline sa nachadzajú dva pôvodné vodné mlyny s funkčnou mlynskou technológiou. Prosiecka dolina láka svojich návštevníkov náučným chodníkom. Je známa svojimi skalnatými vrátami, kaňonmi, vodopádom a roklinou Sokol so skalnými prahmi.


 

 • Trlenská dolina

Trlenská dolina a blízka dolinka Šepková, ktoré spadajú do katastra

Ružomberka, a nachádzajú sa vo Veľkej Fatre pri odbočení z cesty medzi Bielym Potokom a Vlkolíncom, patria k zaujímavým lokalitám a oddychovým zónam, do ktorých však obyvatelia mesta, pokiaľ tu nemajú chatu, len málokedy zablúdia. Pritom ide o oblasť, v ktorej sa nachádzajú nevšedné prírodné výtvory, krásne solitérne lúky, cykloturistická trasa, rozsiahla chatová oblasť, ba dokonca jedinečný objekt jezuitskej vily, postavený na netradičnom mieste.

 

 

PLTE - SPLAVOVANIE ORAVY 22 KM

Pltníctvo - dnes romantika kedysi tvrdé mozole našich starých otcov. Celé stáročia sa plťami dolu Oravou zvážalo hlavne stavebné drevo, seno, obilie, keramika, plátno, skaly, drevené šindle. Pri vyhliadkovej plavbe sa vám naskytnújedinečné pohľady na Oravský hrad a vrátite sa aspoň na chvíľu do minulosti. Plavba z hornej lehoty do Oravského Podzámku 

trvá 1 hodinu - kapacita 12 osôb.Objednávka plavby: +421 911 358 182 +421 905 358 182

 

PLTE - SPLAVOVANIE VÁHU 35 km

Pri vyhliadkovej romantickej plavbe sa vám

naskytnú jedinečné pohľady na zrúcaninu Starého hradu a známeho hradu Strečno . Plavba trvá 1 hodinu - kapacita 1 plte je 12 osôb. Prevádzka:máj,jún,september,október podľa objednávky,júl august.


 

 

DOBRODRUŽNÝ SPLAV VÁHU - NOVINKA

Splav po rieke Váh. Vezmite svoje deti alebo priateľov na super zážitkový splav rieky Váh

spojený s dobrodružnou jazdou na Land Roveri popod Skladanú skalu. Štartujeme pri Kolibe u dobrého pastiera v krásnom prostredí Čutkovskej doliny, odkliaľ vás prepravíme na terénnom aute Land Rover ku rieke Váh. Pokračujeme pohodovým 10-kilometrovým splavom rieky Váh a končíme opäť jazdou Land Roverom zaujímavou cestou-necestou späť ku kolibe do Čutkova. Splav je veľmi bezpečný, vhodný aj pre malé deti. Celý zážitok trvá cca 2 hodiny. Cena: 65€ za splav Váhu pre 2-6 osôb.

Jaskyne - 32 km

Všetkým kategóriám turistov vrelo odporúčame navštíviť svetoznáme jaskyne- JASKYŇA SLOBODY právom patrí do prvej desiatky najkrajších jasýň v Európe.Je najväčšia z 30 jaskýň Demänovského krasu. Objavená bola v roku 1942. jej celková dĺžka je vyše 7km a sprístupnená je približne v dĺžke 2km. Nachádza sa tu množstvo pestrofarebných kvapľových útvarov a tiež prirodzený tok rieky Demänovky. Prekrásne je tiež množstvo podzemných jazierok, unikátne sintrové lekná.

 

 • Ľadová jaskyňa Dosahuje dĺžku 1750 m.Ľadová výplň sa vyskytuje v spodných  častiach jaskyne. Zastúpený je podlahový ľad, ľadové stĺpy,  stalaktity i stalagmity. Nálezisko kostí jaskynného medveďa  (Ursus spalaeus) a iných stavovcov, ktoré boli v prvej polovici  18.storočia považované za kosti drakov. Jaskyňa je známa od  nepamäti.

 

 

 • Važecká jaskyňa 38 km

Nachádza sa vo východnej časti Nízkych Tatier.

Je 530 m dlhá, s výzdobou stalaktitov,stalagmitov a sintrových jazierok. Vyskytujú sa tu niektoré druhy netopierov

(netopier obyčajný, ucháň čierny, netopier fúzatý).

 

 

 

 

 

 • Liskovská jaskyňa - 6 km

Neďaleko Ružomberka leží vrch pod menom Mnícha v celom okolí

známy, o ktorom už od dávnej doby kolujú všakovaké povesti v ústach ľudu. Menovite rozprávalo sa, že pastieri našli na tomto vrchu jaskyne, v ktorých budú vraj ukryté veľké poklady červených mníchov (Templárov), od ktorých, že sám vrch obdržal meno svoje. Prvá čiastka tých povestí dosvedčila sa, keď behom leta toho skutočne objavili v tom vršisku veľké jaskyne, z ktorých jedno krídlo má dlhosť 77 siah, trebárs ono preniká ešte hlboko do vnútra vrchu; ale doposiaľ neodvážil sa nikto ďalej...

 

Nie je pre verejnosť otvorená, avšak okolie jaskyne ponúka príležitosť na krásny a nenáročný výlet s rodinkou. 

 

 • Stanišovská jaskyňa

 

K najvýznamnejším a najväčším jaskyniam v Jánskej doline patria Stanišovské jaskyne. Veľká, Malá a Nová Stanišovská jaskyňa. Hoci topograficky ide o samostatné jaskyne, geneticky tvoria jeden celok. Malá Stanišovská jaskyňa je od januára 2010 sprístupnená verejnosti. Z celkovej dĺžky 765 m navštívite viac ako 450 m. Pohybujete sa v nej po neosvetlenom chodníku za pomoci osobných svietidiel, tzv. čeloviek.

 

Park Mini Slovensko-Liptovský Ján


Park miniatúr vybraných slovenských kultúrnych pamiatok v mierke 1:25. Hrady, zámky, kostoly, zvonice, ale aj záhradná železnica v mierke G s piatimi traťami a viacerými vlakmi. Nájdete tu napríklad miniatúru Bojníckeho zámku, Vlkolínca či Skanzenu Walachia. To všetko pod holým nebom v príjemnom, upravenom lesoparku s lavičkami. Otvorené celoročne, 7 dní v týždni.

Otec myšlienky aj tvorca modelov je Kamil Fischer, ktorý sám alebo za pomoci svojej rodiny až 11 rokov tvoril všetky miniatúry.

Habakuky Donovaly 29 km

Zábava pre deti i dospelých v Dobšinského rozprávkovom svete!

Krásne staré ľudové rozprávky, na ktoré dnešné deti pomaly zabúdajú znova ožili!

Pripravte svojim deťom jedinečný zážitok. Habakuky sú jediným miestom na Slovensku, kde sa realizoval projekt Dobšinského, ktorý stavil na klasické slovenské rozprávky. V Habakukoch sa každodenne znova prebúdza čaro krásnych ľudových rozprávok stvárnených pomocou hercov a znova ožívajú staré remeslá. O Vaše deti sa postará zbor animátorov, ktorí im pripravia nezabudnuteľný program.

 

Strávte svoj voľný čas príjemne. Autentickosť rozprávkového areálu dodá Vášmu výletu neopakovateľnú atmosféru. Princeznou či kráľom sa môže stať hocikto nezávisle od svojho veku. Vyčarujte pre svoju rodinu nádherný, neopakovateľný zážitok, ktorý sa spojí s návštevou Habakukou. Neoľutujete!

 

     

Nový apartmánový dom FATRAPARK