Nový apartmánový dom FATRAPARK

Nový apartmánový dom FATRAPARK

Lyžovanie Malinô Brdo - Ružomberok

Skipark Malino Brdo Ružomberok - Hrabovo

len 50 metrov od Apartmánového domu Fatrapark, za 3 minúty sedíte v lanovke a veziete sa na upravené svahy.


 

Známe lyžiarske stredisko Skipark Malino Brdo Ružomberok Hrabovo sa nachádza na úbočiach Veľkej Fatry nad mestom Ružomberok. Je vyhľadávaným miestom oddychu nielen pre domácich návštevníkov, ale aj zahraničných turistov.

 

Je to jedno z najmodernejších stredísk na Slovensku, s vysokým štandardom služieb, servisným programom.

V stredisku je k dispozícii 12 km zjazdových tratí, najdlhšia z nich meria až 3 900 m, prekoná výškový rozdiel 698 m a je najdlhšie umelo zasnežovanou zjazdovkou na Slovensku.

 

K dispozícii sú:

4-sedačková lanovka, 2 lyžiarske vleky a 4 vleky pre začiatočníkov a deti. Každý víkend a počas prázdnin sú pre návštevníkov lyžiarskeho strediska organizované zaujímavé akcie a súťaže pre celú rodinu (snowtubing - jazda na špeciálnej gumovej pneumatike, ľadová veža, niečo pre tých, ktorý si chcú vyskúšať niečo zo základov horolezectva, rôzne súťaže v lyžovaní, snowpark pre deti a pod.).

 

V stredisku Malinô Brdo chystajú novinky, kde pribudol nový Aprés Ski bar, detská lyžiarska škôlka Jupík a bežecká trasa Hrabovská - Čutkovská dolina.

 

Zima na Liptove očividne nie je len o lyžovačke, ale aj o vynikajúcich podmienkach na bežecké lyžovanie. K dispozícii bude viac ako 100 kilometrov tratí rôznych obťažností.

Veľká Fatra ponúka milovníkom bieleho športu ďalšie 4 bežecke trate.

"Stále viac a viac ľudí hľadá alternatívu k zjazdovému lyžovaniu a tesnejšie spojenie s prírodou.Práve na bežkách má každý dostatok času obdivovať krásu zimnej prírody a nádhernú scenériu hôr."

 

Funguje tu lyžiarska škola, skiservis, požičovňa výstroja a skibus.

e-mail: malinobrdorental@skipark.sk   tel.: +421 915 873 677

SKIPARK Malino Brdo Ružomberok cennik zima 2015/16

 

SKIBUS

Už tretí rok v rade spríjemní zimný pobyt na Liptove aj bezplatný systém dopravy s názvom SKI & AQUA bus, ktorý spája najväčšie lyžiarske strediská miestnymi aquaparkmi.

Ide o projekt určený pre držiteľov Liptov Region Card, ktorý opäť priblíži Liptov k najvyspelejším lyžiarskym strediskám. 

 

 

Demanovská dolina - JASNÁ 33 km

Je jedno z najväčších a najobľúbenejších stredísk zimných športov. Nachádza sa 15 km od Liptovského Mikuláša. Sú tu vynikajúce terény pre zjazdové lyžovanie a aj množstvo rôzne náročných bežeckých lyžiarskych tratí. Okrem školy snowboardingu, je tu k dispozícii požičovňia a servis snowboardovej výstroje.

Na svoje si prídu aj priaznivci skialpinizmu.


Donovaly  23km

Bohaté ponuky zimných športov, lyžovanie, snowrafting, snowparagliding, nočné lyžovanie,lyžovanie v maskách to všetko nájdete v PARKU SNOW DONOVALY na výborne upravenom teréne, taktiež si nenechajte ujsť jedinečnú atrakciu na Slovensku a to sú psie záprahy. Neodmysliteľnou súčasťou sú vyhliadkové lety vrtuľníkom a jazda na saniach ťahaných psích záprahom.

 

Smrekovica 25 km

Zima na Smrekovici to sú predovšetkým výborné snehové podmienky. Hrúbka snehovej pokrývky nezriedka dosahuje výšky viac ako 1 meter. Smrekovica poskytuje široké možnosti pre bežecké lyžovanie, rekreačný skialpinizmus aj zjazdové lyžovanie (k dispozícii sú dva vleky s dĺžkou cca 300m). Horské stredisko sa nachádza vo výške cca 1400m, z rozľahlých lúk v hrebeňovej časti sú vynikajúce výhľady na panorámu Veľkej Fatry, Nízkych a Vysokých Tatier, Martinských holí.

 

ZIMNÉ ŠPORTY

Ružomberok sa nachádza v klastri Liptov, ktorý sa vyznačuje svojimi prekrásnymi horami a svahmi. Veľké množstvo kopcov a svahov umožňuje ľudom využívať rôzne druhy zimných športov a to najma lyžovanie, korčulovanie, sánkovanie, bobovanie... na svoje prídu aj deti, sánkovať a korčulovať sa môžu v Ski parku Ružomberok – Malinô Brdo, na Kalvárii, v Hrabovskej a v Čutkovej doline.

 

Ľadová plocha v Hrabovskej doline - Hrabovské Jazero

  • neupravená ľadová plocha - len v zimných mesiacoch
  • používaný na nenáročné rekreačné korčulovanie
  • korčulovanie na vlastné nebezpečie
  • iba 1 minútu do hotela Fatrapark

   

 

Kalvária

Jedinečný mierne svahovitý pozemok s prekrásnym výhľadom na celý Ružomberok sa nachádza v časti známej pod názvom Kalvária. Kalvária je vstupnou bránou na prekrásnu túru, ktorá vedie priamo na Malinô Brdo.

 

Svah nie je náročný, na svoje si tu prídu aj tí najmenší, ktorí tu môžu začať s výučbou lyžovania. Svah je vhodný na sánkovanie, bobovanie a nenáročné lyžovanie.

Nový apartmánový dom FATRAPARK