Nový apartmánový dom FATRAPARK

Nový apartmánový dom FATRAPARK

Školské výlety

Poloha nášho strediska predurčuje, aby sa pre deti stali nezabudnutelným zážitkom. 
Ponúka neobmedzené množstvo aktivít.


Turistické výlety do okolitých dediniek a hôr, možnosť kúpania sa v termálnych kúpaliskách Tatralandia, Bešeňová alebo návšteva historických pamiatok, hradov, múzeí a jaskýň, ktoré ponúka Hrabovská dolina a jej okolie.


Navštíviť nás môžete počas celého roka. Hrabovská dolina a krásy Liptova Vás prevedú neopakovateľnou školou v prírode. Ak privriete oči a predstavíte si ideálnu školu v prírode, tak sa Vám zjaví Hrabovská dolina s Fatraparkom.

 

Náš apartmánový dom disponuje priestrannou letnou terasou, s možnosťou vlastnej opekačky alebo grilovačky. 

   

 

 

Ponúkame Vám tiež možnosť prichystania diskotéky v spoločenských priestoroch, prípadne Vami zvoleného programu.

     

 

Apartmánový dom Fatrapark v Hrabovskej doline v Ružomberku Vám ponúka nadštandardné, príjemné ubytovanie priamo v prírode Národného parku Veľká Fatra .

Ubytovacia kapacita areálu Fatrapark je až 150 lôžok - v dvojlôžkových, trojlôžkových a rodinných izbách s tromi, štyrmi alebo piatimi lôžkami.

 

Na každom z podlaží je luxusný apartmán, vhodný na ubytovanie pedagogického dozoru.

 Apartmán  Apartmán    

 

Vybavenie strediska:

• Jedáleň

• trampolína

• TV

• hojdačky

• terasa

• basketbalový kôš

• wifi

• záhradný kozub + ohnisko na opekanie

• bar

• detská šmýkačka

• spoločenské hry

• pingpongový stôl. šípky

 

     

 

Atrakcie pre deti v blízkosti Fatraparku:

 

1. Hrabovská priehrada 0 km

 V lete je Hrabovská priehrada jednou z najnavštevovanejších miest v okolí Fatraparku. Možnosť bezplatného kúpania, potápania, člnkovania a rozličných vodných atrakcií priamo v areáli len pár metrov od ubytovania v prekrásnom prostredí Hrabovskej doliny láka návštevníkov aj zo širšieho okolia.

   

 

Náučný chodník okolo Hrabovskej priehrady .

 

Idealna prechadzka okolo vody aj cez les ukáže nielen detom ak je u nas fauna a flora.

 

2. Lanový park Tarzánia Hrabovo

Svoju kondičku si môžete otestovať na lanách nového parku v prostredí lesa len pár metrov od Fatraparku. Lezenie vo výške 3 - 7 metrov nadchne každú vekovú skupinu. Príďte si splniť detský sen do lanového parku Tarzanka.

dospelá osoba: 8 EUR    dieťa: 3 EUR (30 minút)

Ku každej dospelej osobe dieťa GRATIS!!!

 

 

 

3. Aquazorbing na Hrabovskej priehrade

aquazorrbing

Tak ako leto ponúka neskutočné množstvo možností na relax aj zábavu, hrabovská dolina je plná atrakcií vhodných pre najmenšieho až po najnáročnejšieho zákazníka.

Aquazorbing je bezpečná a jedinečná atrakcia na vode, časovo aj cenovo nenáročná.

 

 

 


4. Obrovo - Čutkovská dolina

Obrovo je detský areál plný zábavy - nájdete tam trampolíny, lukostrelbu, zipline, tangram, preliezačky a mnoho ďalších zábavných spoločenských aktivít.

Nachádza sa v Čutkovskej doline, ktorá je z našej Hrabovskej doliny na skok. 

      

 

Čutkovská dolina je od nás vzdialená približne 3 minúty autom alebo 60 minút peši cez krásnu prírodu.

 


V Čutkove sa natáča známy slovenský komediálny seriál KUCHYŇA

Viac info : tu

 


5. KONTAKT  ZOO

Prvá a jediná ZOO na Liptove, v ktorej neplatí zákaz približovať sa k zvieratám. Kontakt so zvieratami je priam potrebný.V doprovode ošetrovateľov deti zažijú stretnutie so zvieratkami, kŕmenie a možnosť vyfotografovať sa so zvieratami. Deti si vypočujú príbehy zo života zvierat a dozvedia sa o krajine pôvodu, spôsobe obživy, rozmnožovaní ale aj to, ako sa k jednotlivým zvieratám správať, starať sa o ne a veľa ďalších zaujímavostí. Súčasťou programu sú aj interaktívne ukážky voľného letu dravých vtákov, ktoré deťom predvedú sokoliari.

       

 

6. Habakuky - rozprávková dedina

Všetkých, ktorí chcú zažiť atmosféru slovenských ľudových rozprávok pozývame do netradičnej dedinky, ktorú tvoria domčeky v štýle ľudovo-fantazijnej architektúry. Návšteva rozprávkovej dediny HABAKUKY na Donovaloch, je ideálna pre rodinné výlety, pretože vás vtiahne do originálnej atmosféry slovenských rozprávok. Laktibrada, Popolvár, Zlatá Priadka a ďalší hrdinovia ľudových príbehov sa postarajú o autentický zážitok pre celú rodinu, vystrihnutý ako z obalov detských knižiek a predstáv. Fantázia a hravosť číha na každom rohu. Či už je to originálna rozprávková architektúra, interaktívne divadelné predstavenia, alebo ukážky ľudových remesiel. O program je vždy postarané.

      

 

7. Aquapark Tatralandia

Pobyt plný ruchu a najrôznejších atrakcií zažijete v Aquaparku Tatralandia. Nachádza sa 25 km od Ružomberka na severnom brehu priehrady Liptovská Mara s výhľadmi na Nízke, Západné a Vysoké Tatry.

    

 

8. Gino Paradise Bešeňová

Magické miesto plné relaxu nájdete v termálnom srdci Liptova, v novej Bešeňovej. Bešeňová ponúka odpočinok v 9 bazénoch s termálnou alebo priezračnou vodou s teplotou až do 40°C. Termálna voda hnedočervenej farby obsahuje veľké množstvo minerálnych látok, čomu sa poteší vaša pleť, pohybové aj dýchacie ústrojenstvo.

 V Bešeňovej nájdete okrem harmónie pre telo a dušu aj zábavu pre všetkých členov rodiny na 7 toboganoch, v bazéne s vlnobitím. Vďaka tomu sa Bešeňová stáva dokonalou voľbou aj pre rodiny s deťmi.

   

 

9. Výhliadkové plavby po Liptovskej Mare

Objavte krásy Liptovského kraja z pokojnej hladiny Liptovskej Mary, vytvárajúcej nádherný kontrast veľkej vodnej plochy s drsnými horami.

 Liptovská Mara si vďaka svojej veľkosti právom zaslúži prívlastok – Slovenské alebo Liptovské more. Liptovská Mara je pomenovaná podľa zaniknutej obce Liptovská Mara, ktorá bola spolu s ďalšími obcami zaplavená pri stavbe nádrže. Z obce sa zachoval iba gotický kostolík, ktorý sa nachádza v lokalite Havránok. Liptov je nádherný v každom ročnom období.

    

 

10. Demänovská ľadová jaskyňa a Damänovská jaskyňa slobody

Demänovský jaskynný systém je vytvorený riečkou Demänovkou na pravej strane Demänovskej doliny v Nízkych Tatrách. Tento systém jaskýň je v súčasnosti najdlhšou speleologicky prepojenou krasovou sústavou na Slovensku. Prestavuje rozsiahly a komplikovaný komplex jaskynných chodieb, dómov a priepastí. Dĺžka doposiaľ zmeraných častí je 35 291 m.

      

 

 

11. Kabínková lanovka Malino Brdo 

Najväčšou pýchou strediska pod Maliným Brdom je moderná kabínková lanovka. Doprajte deťom zažitok z výšky.

   

Nový apartmánový dom FATRAPARK