Nový apartmánový dom FATRAPARK

Nový apartmánový dom FATRAPARK

Masáže vo Fatraparku

Masáž je už oddávna považovaná za vynikajúci prostriedok relaxácie, odstránenia únavy a bolesti. Vyberáme si ju podľa problému, ktorý chceme vyriešiť, či sa chceme zbaviť bolestí alebo jednoducho túžime dopriať telu uvoľnenie. U nás vo Fatraparku Vám ponúkame tieto druhy masáží.

 

Klasická masáž

 

 Zlepšuje prekrvenie pokožky, pomáha uvoľňovať stuhnuté a  bolestivé svaly. Pokožka na vašom tele môže stať pružnejšou a  môžete predísť bolestiam, dôsledkom stuhnutého svalstva -  napríklad v oblasti šije, medzi lopatkami a v krížoch.

 Pomáha pri migréne, aj pri rekonvalescencii svalov a kĺbov.

 Taktiež je vhodná pri ochoreniach pohybového, nervového a  tráviaceho systému, ale i pri príprave na športový výkon, či ako  prostriedok na osvieženie a odstránenie únavy.

 

 


Magická masáž lávovými kameňmi

 Vlastnosť kameňov absorbovať,  udržiavať a postupne odovzdávať  teplo pozitívne pôsobí nie len na  pokožku, podkožie a svalové  vlákna, ale spôsobuje výrazne  prekrvenie ciev, zlepšuje cirkuláciu  a okysličenie krvi, urýchľuje  metabolizmus tkanív a detoxikáciu  tela. Pozitívne vplýva aj na lymfatický systém, relaxáciu svalstva spojenú s ústupom bolesti.

 

TUI NA

Jedná sa o akupresúrnu masáž, nastolenie rovnováhy v tele. Masáž tlakových bodov odstraňuje blokády, obnovuje zdravie a psychickú pohodu, pomáha pri bolestiach hlavy, migrénach, posilňuje nervový systém, odstraňuje bolesti kĺbov, chrbtice, svalov a tkanív, zvyšuje pohyblivosť, priaznivo ovplyvňuje cirkuláciu krvi a lymfy a zlepšuje vylučovanie toxických látok z tela a hlavne dodáva celkovú relaxáciu a regeneráciu organizmu.


Bankovanie

 Bankovanie reguluje tok krvi. Napomáha k  vyťahovaniu škodlivosti (chlad, vietor, horko, vlhko)  na povrch a ich vylúčeniu. Banky sú zvnútra  zohriate teplým vzduchom. Pri masáži banka  podtlakom priľne na pokožku a pomocou jemného  ťahu dochádza k odstráneniu poruchy prúdenia krvi,  zrýchleniu látkovej výmeny a vyplavovania  nahromadených škodlivín z tela. Bankovanie  blahodarne vplýva na svalstvo, rozšírenie ciev a taktiež priaznivo pôsobí na reumatizmus.


 

Medová detoxikačná masáž

 Masáž včelím medom odstraňuje z tela usadeniny,  ktoré  sa počas života nahromadili v hlbokých  tkanivách okolo  celej chrbtice. Počas masáže sa  toxíny vyplavujú na kožu a  podobajú sa „žuvačkovej  hmote“. Je vhodná pri bolestiach  hlavy, chronickej  únave, pri ťažkostiach zaspávania, pri  depresiách,  alergii, reumatických ochoreniach svalov a  kĺbov,  artróze, žalúdočných a črevných poruchách,  poruchách plodnosti a potencie...

 

 


Reflexná masáž chodidiel

 Na chodidlách sa nachádzajú reflexné plôšky  celého ľudského organizmu. Ich stimuláciou v  jednotlivých bodoch sa pozitívne ovplyvňujú  konkrétne časti tela a vnútorné orgány. Zlepšuje  pohyblivosť končatín po zraneniach, priaznivo  ovplyvňuje funkcie vnútorných orgánov, zmierňuje  stres a napomáha k uvoľneniu endorfínov  (chemických látok, ktoré navodzujú dobrú náladu).

 

 


Manuálna lymfodrenážna masáž

 Cieľom je prečistenie a rozprúdenie lymfatického  systému v tele. 

 Odporúča sa i na zvýšenie imunity. Je vhodná po  operáciách, úrazoch a účinne odstraňuje opuchy  dolných a horných končatín po ožarovaní, pri  artróze a reumatických bolestiach, na vyhladenie  čerstvých jaziev, zbavuje telo napätia, uvoľňuje  dýchacie cesty, zlepšuje stav vnútorných orgánov. Pomáha k rýchlejšej regenerácii po fyzickej záťaži, turistike, športe. Zvyšuje kondíciu o 10 až 15%, teda je vhodná aj pre výkonných športovcov.

 


SHIATSU

Shiatsu je japonská masáž, pri ktorej sa pracuje s telesnou energiou a systémom akupunktúrnych dráh, v ktorých táto energia prúdi. Základom pre shiatsu je teda tradičná čínska medicína. Pracuje sa pri nej s akupunktúrnymi dráhami a bodmi za účelom nastolenia rovnováhy v tele. Aby sa telo uviedlo do rovnováhy, používajú sa rôzne techniky naťahovania, tlaku, ohýbania kĺbov a dotyky, ktoré uvedú energiu do pohybu. Shiatsu pomáha pri evidentných zdravotných problémoch spojených so zhoršenou funkciou orgánov tela, pretože tie sú súčasťou celého komplexu nášho organizmu. A systém energetických dráh - meridiánov, je s nimi priamo prepojený. Stimuláciou energie rôznymi dotykmi na rôznych miestach pozdĺž meridiánov shiatsu aktivuje funkcie orgánov a vytvára medzi nimi rovnováhu. Procedúra celkovo blahodárne harmonizuje organizmus, spoľahlivo odstraňuje napätie, utišuje bolesti kĺbov, svalov, hlavy, povzbudzuje vitalitu a imunitný systém. Shiatsu masáž je vynikajúcou a príjemnou relaxáciou.

Masáž sa aplikuje cez odev, doporučujeme zvoliť ľahký odev z prírodných materiálov. Žiadne oleje ani emulzie sa nepoužívajú.

Shiatsu je vhodné pre každého – aj pre malé deti, tehotné ženy či starších ľudí.


 

Indická masáž hlavy

 Táto úžasná masáž uvoľňuje napätie a  stres, ktorý je už pomaly bežnou  súčasťou nášho života. Okrem toho má  priaznivé účinky aj proti únave,  nespavosti a tiež podporuje rast a kvalitu  vlasov. Indická masáž hlavy je užitočná  preto, lebo sa masírujú hlavne dôležité  energetické centrá. Priaznivé účinky: odstraňuje stres, nespavosť, únavu, odstraňuje pískanie v ušiach, je ukľudňujúca, relaxačná, odstraňuje migrény, podporuje rast vlasov, zvyšuje koncentráciu.

Pred začatím masáže hlavy sa prevedie uvoľnenie krku, šije a ramien, aby bola masáž účinná.

Indická masáž hlavy sa vykonáva v sede.

Masáž po niekoľkých opakovaniach dokáže obmedziť alebo zastaviť migrénu. V Indii sa používa už vyše tisíc rokov a tento súbor masážnych hmatov bežne prevádzajú už aj na deťoch.

 


 

LOMI – LOMI Tradičná havajská masáž

Tradičná havajská masáž je založená na rytmických pohyboch. Masér pri nej využíva nielen prsty a dlane, ale aj predlaktia a lakte. Dlhé, jemné ťahy sa plynule striedajú zo silnejšími tlakmi v pravidelnom rytme. Dochádza k hlbokej relaxácii, prepojeniu úrovne telesnej s mentálnou a psychickou. Vďaka špeciálnym technikám masírovania sa vám uvoľnia energetické bloky a nastolí sa tak u vás rovnováha, v ktorej sa upevňuje telesné aj duševné zdravie. Veľmi dobre pôsobí na uvoľnenie svalovej spazmy a bolesti. Často je označovaná za perlu medzi masážami a má prezývku Loving Hands (láskavé ruky).

 

Cenník

Druh masáže

doba trvania

cena

Klasická masáž chrbát, šija

20 min

10 €
Klasická masáž chrbát, šija, nohy (polovica tela)

 30 min

15 €
Klasická masáž celé telo

 60 min

30 €
Magická masáž lávovými kameňmi chrbát, šija

 20 min

10 €
Magická masáž lávovými kameňmi chrbát, šija, nohy

 30 min

15 €
Magická masáž lávovými kameňmi celé telo 60 min 30 €
Akupresúra TUI NA 30 min 15 €
Akupresúra TUI NA 60 min 30 €
Bankovanie 10 min  5 €
Bankovanie 20 min 10 €
Medová detoxikačná masáž 30 min 15 €
Manuálna lymfodrenážna masáž 30 min 15 €
Reflexná masáž chodidiel 30 min 15 €
Masáž tváre 20 min 10 €
Masáž hlavy 30 min 15 €
SHIATSU  s kombinaiou s Thajskou masážou
      90 min    45 €

Indická masáž hlavy

      30 min   15 €
Havajská masáž       60 min   30 €

 

Možnosť kombinácie masáže – Najpoužívanejšia a najefektívnejšia kombinácia: Klasická masáž + bankovanie

30 min 15 €
Nový apartmánový dom FATRAPARK