Nový apartmánový dom FATRAPARK

Nový apartmánový dom FATRAPARK

Zvieracia obora s muflónmi

Jedinečný pohľad na muflóniu oboru sa Vám naskytne priamo z okna, balkóna alebo terasy nášho apartmánového domu Fatrapark.

Mnohokrát muflóny prídu za potravou blízko k letnej terase a tak ich prítomnosť poteší nielen deti, ale zaujme aj dospelých.

 

 

Muflónia zver žije v početnejších čriedach. Má rada kopcovitý, skalnatý terén v rozsiahlejších oblastiach. Čriedu vedie staršia vodiaca muflónica, barany idú vždy na konci čriedy. Muflónia zver má výborný zrak i čuch, je veľmi plachá a ostražitá, obratne skáče a rýchlo behá.

 

Muflón obyčajný (Ovis musimon) patrí medzi úžitkovú, veľkú srstnatú, poľovnú zver. Má typický ovčí tvar tela. Dosahuje dĺžku 110 až 130 cm, výšku v kohútiku 70 až 90 cm a hmotnosť 35 až 55 kg. Muflónice sú menšie a dosahujú najviac 30 kg. Letná srsť muflóna je krátka, hrdzavohnedá, zimná srsť je hustá a tmavšia s hrivou od krkom, takže na tele muflóna vynikajú biele partie. Muflón má mohutné špirálovite stočené rohy.

 

mláďa muflóna obyčajného

 

Mladému muflónikovi už po 2. mesiaci začínajú narastať rožky a ročný ich má dlhé 25 až 35 cm. Spočiatku sú ploché, v ďalších rokoch sú už trojhrané a priečne vrúbkované.

Podľa počtu takýchto rýh sa určuje vek muflóna. Sfarbenie rohov býva tmavohnedé a lesklé. Rast sa zvyčajne končí v 10. roku. Muflónice sú bezrohé, len zriedka im môžu vyrásť krátke kýptikové rôžky.

Muflón obyčajný

Nový apartmánový dom FATRAPARK